Психічне здоров’я відіграє важливу роль в нашому загальному самопочутті. Якщо у нас позитивний погляд на речі, оптимістичний підхід до життя і відчуття стабільності, ми відчуваємо себе краще, і наше фізичне здоров’я теж поліпшується. Але в наші дні багато людей борються зі стресом через COVID-19 і його величезним впливом на нормальне життя.

Зокрема, люди похилого віку відчувають набагато більший стрес через COVID-19, ніж інша частина населення в цілому. Це група,  яка найбільш вразлива до хвороби, яка сама по собі є дуже реальною і такою, що викликає стрес. Люди похилого віку в цілому також більш схильні до депресії, тривоги і погіршення психічного здоров’я через ізоляцію, фізичні недуги і інших чинників.

Під час цієї пандемії літнім людям важливо знаходити способи залишатися позитивними, покращувати загальний світогляд і піклуватися про своє психічне здоров’я.

Ось кілька головних порад, які допоможуть людям похилого віку поліпшити їх психічне здоров’я і благополуччя.

1. Висипайтеся

Ви коли-небудь помічали, наскільки краще ви себе почуваєте після хорошого нічного сну? Це не просто покращує настрій і прояснює розум; сон також покращує ваше фізичне здоров’я, збільшує метаболізм, знижує ризик серцево-судинних захворювань і навіть може знизити ризик розвитку когнітивного захворювання, такого як деменція. На жаль, нам найбільше потрібен спокійний і розслабляючий сон, коли ми відчуваємо стрес, тривогу і занепокоєння.

Експерти рекомендують дотримуватися правил «гігієни сну», щоб підготувати тіло і розум до повноцінного нічного відпочинку.

Вимикайте екрани (навіть електронні книги) як мінімум за годину до сну. Переконайтеся, що ваша спальня не дуже світла, має відповідну температуру і вологість.

2. Більше рухайтеся

Фізична активність вивільняє в нашому мозку ендорфіни, які допомагають знизити стрес, зменшити занепокоєння і прояснити наш розум. Це також допомагає нам підтримувати здоров’я нашого тіла і, зокрема, літнім людям, допомагає підтримувати баланс і силу, регулює рівень цукру в крові і прискорює обмін речовин. Намагайтеся приділяти хоча б 30 хвилин помірним вправам кожен день. Бадьора прогулянка по кварталу, робота в саду, заняття йогою або танцювальна вечірка на кухні – все це відмінні способи отримати трохи більше руху в своєму житті.

3. Знайдіть способи поспілкуватися

Це важче зробити в епоху соціального дистанціювання, але, на щастя, з’являється безліч обхідних шляхів. Відеододатки, такі як Zoom, Skype виявилися фантастичним способом залишатися на зв’язку з друзями і сім’єю і відчувати, що ви перебуваєте «в одній кімнаті». Це здорово, тому що самотність, як ніщо інше, може посилити тривогу, стрес і депресію (і є справжньою проблемою для літніх людей). Але якщо ви прагнете особистого спілкування, є ще варіанти, щоб залишатися на зв’язку. Зателефонуйте другу і проведіть разом певний час або перерву на обід. Зустріньтеся на прогулянці в парку. Залежно від того, наскільки ви стурбовані зараженням COVID-19, ви також можете проводити невеликі збори біля будинку або у внутрішньому дворику.

4. Заведіть вихованця

Заводити домашніх тварин стали набагато більше під час пандемії, тому що люди можуть залишатися вдома з новим цуценям або кошеням. Володіння домашніми тваринами – прекрасний спосіб залишатися психічно здоровим і щасливим – дослідження показали, що люди похилого віку щасливіше і здоровіше, коли у них є домашня тварина, про яку потрібно піклуватися і любити. Чи замислювалися ви про чотириногого товариша? Дослідження показують, що турбота допомагає поліпшити психічне здоров’я.

5. Залишайтеся цікавим

Активний розум – це щасливий і здоровий розум. Іншою стороною медалі цієї пандемії є те, що у нас раптово з’являється багато-багато вільного часу, тому це ідеальний час, щоб вивчити новий навик, повернутися в школу (онлайн, звичайно), пограти в ігри. Присвятити себе заняттю, яке вам подобається – відмінний спосіб залишатися щасливим і психічно здоровим. Прочитайте ті книги, які припадають пилом у вас на тумбочці, і створіть книжковий клуб Zoom з друзями. Важливо продовжувати вчитися, продовжувати шукати і знаходити способи задіяти свій мозок.

7 Comments

  1. Гепатит С це потенційно небезпечне для життя захворювання печінки з високою частотою інфікування. Багато людей вважають за краще не замислюватися про питання та проблеми, пов’язані з інфекцією, через поширення омани про гепатит С. Однак знання істини допоможе заспокоїти Ваші думки та подбати про власне здоров я і здоров я близьких. Гепатит С може поширюватися при недотриманні методів дезінфекції. Переконайтеся, що Ви відвідуєте ліцензований професійний салон. Коли Ви робите татуювання, Ваша шкіра пошкоджується голкою, й під шар шкіри вводиться невелика кількість чорнила. Переконайтеся, що голка взята з нової стерильної упаковки, що майстер-татуювальник носить латексні рукавички і що все інше обладнання для татуювання було простерилізовано.

  2. Проблеми у людей психічні. Вони найпростіше визначаються, як відсутність психічного здоров я, яке викликає погіршення якості життя людини. Не всі відхилення від загальноприйнятих ментальних і соціальних норм є симптомами захворювань, але це не означає, що перешкоди психічного характеру можна ігнорувати. Наша психічна складова занадто складна, динамічна і неоднозначна, щоб тримати її тільки одним способом. У зв язку з цим слід навчитися розпізнавати і реагувати на ознаки погіршення психічного здоров я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *