Для літніх людей, які мають складні або хронічні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона або діабет, будинок для людей похилого віку може бути важливим компонентом медико – санітарної допомоги. Але що таке будинки престарілих, і як ви дізнаєтеся, чи є переїзд в один з них правильним рішенням для вас або вашої близької людини?

Що таке будинок престарілих (також їх називають установами тривалого догляду)? Будинки для людей похилого віку піклуються про людей в більш пізньому віці, коли вони не в змозі піклуватися про себе через хворобу або інвалідність. Будинки для людей похилого віку можуть забезпечити як довгостроковий, так і короткостроковий догляд. Вони надають житло і цілодобову кваліфіковану допомогу людям, які не можуть бути госпіталізованими, але які не можуть подбати про себе або потребують більшої уваги та догляду з боку сторонніх. Вони також можуть забезпечити короткострокову допомогу тим, хто відновлюється після інсульту або операції. Деякі будинки престарілих надають спеціалізовану допомогу людям з хворобою Альцгеймера та іншими формами деменції, Число жителів в будинку для літніх людей може варіюватися від декількох до понад 100 осіб.

Які послуги пропонуються? Резиденти можуть отримати широкий спектр послуг:

  • Проживання і харчування.
  • Медикаментозний моніторинг. Персонал будинку престарілих відповідає за прийом медикаментів, моніторинг рівня цукру в крові.
  • Особиста гігієна. Ці послуги включають в себе допомогу з купанням, відвідуванням туалету і одяганням.
  • Фізіотерапія.
  • Соціальні заходи. У більшості будинків для людей похилого віку проводяться заходи, які забезпечують спілкування.

Яка вартість проживання в будинках для людей похилого віку? Середні щомісячні витрати (2020 рік) на 4-місну кімнату в будинку для престарілих складають 6500-15000 грн. Окрема кімната обійдеться вам в 20000-30000 грн в місяць. Вартість проживання в будинку престарілих варіюється, і залежить від місця розташування, додаткових послуг, на якому поверсі розташована кімната.