Для літніх людей, які мають складні або хронічні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона або діабет, будинок для людей похилого віку може бути важливим компонентом медико – санітарної допомоги. Але що таке будинки престарілих, і як ви дізнаєтеся, чи є переїзд в один з них правильним рішенням для вас або вашої близької людини?

Що таке будинку престарілих? Також їх називають установами тривалого догляду, будинки для людей похилого віку піклуються про людей в більш пізньому віці, коли вони не в змозі піклуватися про себе через хворобу або інвалідності. Будинки для людей похилого віку можуть забезпечити як довгостроковий, так і короткостроковий догляд. Вони надають житло і цілодобову кваліфіковану медичну допомогу людям, які не можуть бути госпіталізованими, але які не можуть подбати про себе або потребують більшої уваги та догляду сторонніх. Вони також можуть забезпечити короткострокову допомогу тим, хто відновлюється після інсульту або операції. Деякі будинки престарілих надають спеціалізовану допомогу людям з хворобою Альцгеймера та іншими формами деменції, Число жителів в будинку для літніх людей може варіюватися від декількох до понад 100 осіб.

Які послуги пропонуються? Резиденти можуть отримати широкий спектр послуг:

  • Проживання і харчування.
  • Медикаментозний моніторинг. Персонал будинку престарілих відповідає за прийом медикаментів, моніторинг рівня цукру в крові.
  • Особиста гігієна. Ці послуги включають в себе допомогу з купанням, відвідуванням туалету і одяганням.
  • Фізіотерапія.
  • Соціальні заходи. У більшості будинків для людей похилого віку проводяться заходи, які забезпечують спілкування.

Яка вартість будинків для людей похилого віку? Середні щомісячні витрати (2020 рік) на 4-місну кімнату в будинку для літніх людей складають 6500-15000 грн. Окрема кімната обійдеться вам в 20000-30000 грн в місяць. Вартість будинку престарілих варіюється, і залежить від місця розташування, додаткових послуг, на якому поверсі розташована кімната.