Хвороба або погіршення стану здоров’я у зв’язку з поважним віком, через що людина виявляється прикутою до ліжка – серйозне випробування не тільки для самих хворих, а й для їх родичів.

У стаціонарі лежачі пацієнти, як правило, не затримуються – після курсу необхідної терапії їх виписують додому для подальшого відновлення. Тим часом організувати в домашніх умовах правильний догляд за лежачим хворим – це надскладна задача, яка вимагає величезного терпіння, спеціальних знань та навичок.

Догляд за важкими хворими при невиліковної хвороби включає контроль серцевої та мозкової діяльності, прийом знеболюючих препаратів (за призначенням лікаря). Догляд за лежачими хворими після інсульту передбачає реабілітаційні заходи щодо поступового відновлення мови і рухових функцій (також за призначенням лікаря).

Особливості догляду за лежачими хворими

Прикута до ліжка людина не може обійтися без допомоги сторонніх. Лежачі хворі потребують не лише уваги й підтримки, а й якісного догляду, спеціальному збалансованому харчуванні, щоденних гігієнічних процедурах, і регулярної боротьби з пролежнями.

Від кваліфікації людини, якиа доглядає за тяжкохворим, в прямому сенсі слова залежить його життя і здоров’я.

У нашому пансіонаті створені всі умови для догляду за лежачими хворими.

  • в номерах стоять сучасні функціональні ліжка з ортопедичними матрацами;
  • є всі необхідні пристосування для туалету і щоденних гігієнічних процедур;
  • номера обладнані кріслами-каталками, а коридори і сходи – поручнями;
  • для обробки шкіри і профілактики пролежнів використовуються сучасні антисептичні засоби: серветки, вбираючі пелюшки, підгузники.
  • постільна і натільна білизна змінюється щодня або частіше, у міру необхідності.
  • приміщення регулярно провітрюються і дезінфікуються – це дуже важливо для ослаблених хворих;
  • їжа готується строго відповідно до лікарських приписів, з урахуванням стану здоров’я та діагнозу постояльця.