Догляд на дому за лежачим родичем може бути фізично і психологічно важким не тільки людині, безпосередньо зайнятій в даному процесі, а й для самого пацієнта. Проте, за статистикою, понад 70 відсотків людей в Україні, які потребують додаткового догляду, знаходяться під опікою родичів. Кожен, хто вибирає цей шлях, повинен заздалегідь дізнатися, які допоміжні засоби доступні, щоб полегшити життя людині, яка здійснює догляд, і пацієнту.

Турбота є величезним тягарем для прикутої до ліжка людини, а також для їхніх родичів, але що можна зробити, щоб поліпшити становище і тих і інших?

Зміст

Постільна білизна

Оскільки ліжко є постійним місцем перебування лежачих хворих, воно повинно бути оптимально адаптоване до їхніх потреб. Все починається з правильної постільної білизни, яка врівноважує температуру і забезпечує гігієнічні умови:

Бавовна – кращий матеріал для постільної білизни: вона повітропроникна, вбирає багато вологи і стійка до кип’ятіння.

У бавовни багато видів поверхонь, які, в залежності від сезону, оптимально відповідають температурним вимогам. Гладкі тканини бавовняного атласу приємно охолоджують шкіру влітку, і за ними легко доглядати. Для зими більше підходить постільна білизна з бавовняної фланелі, так як пухнастий текстиль добре зігріває тіло.

Використання постільної білизни з синтетичного волокна має сенс тільки в тому випадку, якщо її можна прати при температурі не менше 60 градусів. Для пацієнтів з пролежнями існують спеціальні простирадла з синтетичного волокна, які зменшують утворення точок тиску.

За допомогою візуально привабливої і зручної постільної білизни можна домогтися усунення певної «лікарняномї атмосфери».

Подушки і ковдри

Особливо якщо люди проводять більшу частину дня в лежачому положенні, необхідно дотримуватися обережності, щоб підтримувати ергономічне положення тіла. У випадку з подушкою це означає оптимальну підтримку шийного відділу хребта, чого можна домогтися за допомогою спеціальної подушки для підтримки шиї.

Синтетичні волокна найкраще підходять в якості вставок для ковдр для людей, які потребують догляду – ковдри і подушки можна прати в пральній машині при температурі 90 градусів.

Матрац

Матраци повинні гарантувати дбайливе ставлення до суглобів і хребту. Якщо є ризик виникнення точок тиску, популярні так звані антипролежневі матраци: вони зменшують тиск на тканини завдяки спеціальному матеріалу.

У разі нетримання сечі матрац також повинен бути оснащений спеціальною подушечкою. Наматрасник з гумовим покриттям з нижнього боку захищають матрац від вологи.

Правильне ліжко

Функціональне ліжко значно полегшує домашній догляд. Ліжко для професійного догляду можна відрегулювати по-різному, щоб забезпечити оптимальну підтримку тіла під час миття, прийому їжі.

Налаштуйте поверхню для лежання:

Лежачу поверхню медичного ліжка можна піднімати і опускати як цілком, так і по частинах. Підняття голови робить прийом їжі більш комфортним, а піднята ножна секція забезпечує становище, стабілізуюче кровообіг і поперековий відділ хребта.

Раму можна перемістити в бажане положення за допомогою електродвигуна. У деяких випадках також може бути доцільно прикріпити бічний поручень, щоб пацієнт не впав з ліжка.

Зробіть так, щоб було легше вставати з ліжка

Ліжко для догляду або ліжко з піднятою спальною зоною допоможе пацієнту встати, якщо це необхідно і можливо. Однак людям з деменцією слід використовувати ліжка з низькою підлогою. Крім того, можна використовувати підйомне пристосування, щоб прикута до ліжка людина могла використовувати трикутну ручку, щоб при необхідності випрямитися.

Дизайн ліжка для догляду

Більшість лікарняних ліжок своїм зовнішнім виглядом випромінюють типову лікарняну атмосферу. Той, кого це дратує, може купити спеціальний каркас для встановлення в звичайне ліжко. Рейковий каркас можна встановити в потрібне положення за допомогою гідравліки.

Таким чином, нічого не змінюється візуально в навколишньому середовищі і зберігається обраний стиль меблювання.

Висновок

Існує безліч інструментів і предметів меблів, які значно полегшують догляд за лежачим хворим на дому. Проте, слід ретельно продумати основні перетворення і покупки, такі як функціональне ліжко.

У деяких випадках має позитивний ефект – як можна менше міняти оточення людини, що потребує догляду.

В інших випадках заміна ліжка, інших меблів просто необхідна.

Увага! Дана стаття має виключно ознайомчий характер! Не займайтеся самолікуванням! При перших ознаках хвороби – зверніться до лікаря.

15 Comments

  1. Years ago she moved to Rhode IslandOf the islandsIsleIsRegionAreaPlaceSnowdoniaDestinationRemote islandTropical islandRural or seasideTropical isle. Karisa Ricki Timofei

  2. There is perceptibly a lot to identify about this. I feel you made some nice points in features also. Phaidra Francklyn Melbourne

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *