Організація догляду за лежачими пацієнтами вимагає не тільки виконання приписів лікарів, але також дотримання гігієнічних процедур. Ці процедури забезпечують знищення бактерій, але також дозволяють поліпшити самопочуття і настрій людини. Люди з обмеженими фізичними можливостями не завжди можуть самостійно вирішити питання з гігієною. Тому часто потрібні доглядальниці, які нададуть необхідну допомогу в проведенні даних робіт.

Забезпечення нормального догляду за пацієнтами в домашніх умовах ускладнюється тим, що часто немає спеціального обладнання, такого як регульовані ліжка, що дозволяють піднімати, перевертати хворих. Це при тому, що потрібно забезпечити повноцінну гігієну порожнини рота, вух, шкіри голови і волосся, носа, ін.

  • Гігієна вух.

Найчастіше у пацієнтів з обмеженими фізичними можливостями можуть утворюватися пробки в вухах. Для забезпечення нормального функціонування органів слуху необхідно регулярно перевіряти вушні раковини пацієнта, очищати їх ватним тампоном, спеціальними засобами, з чим впорається професійна доглядальниця.

  • Гігієна очей.

Унаслідок постільного режиму, малої активності очі можуть злипатися, що негативно впливає на зір пацієнта. Гігієна очей здійснюється щодня, проводиться умивання, очищення, що забезпечується доглядальницею.

  • Гігієна носа.

Оскільки пацієнт з обмеженими фізичними можливостями мало рухається, у нього часто забивається ніс, що негативно впливає на функціонування дихальної системи. Погана вентиляція легенів приводить до набряклості, тому чистка носа стає важливою і необхідною процедурою.

  • Гігієна порожнини рота.

Після прийому їжі на зубах, яснах залишається їжа, що може привести до утворення бактерій. Своєчасна чистка і полоскання рота допомагає нормалізувати і підтримувати стан здоров’я зубів, ясен, що виконується доглядальницею.

  • Гігієна волосся.

Пацієнти з обмеженими можливостями мало рухаються, для них складність становить догляд за волоссям, які сплутуються. Їх необхідно щодня розчісувати, миття голови проводиться не менше двох разів на тиждень, при цьому необхідно виконувати заходи максимально акуратно і грамотно, з чим впорається доглядальниця по догляду за лежачими людьми.

  • Догляд за пацієнтом при перепадах температури тіла.

Принципи догляду за пацієнтами, схильними до температурних перепадів, передбачають необхідність постійного контролю, нормалізації, збивання жару. Професійна доглядальниця володіє навичками, а також знаннями особливостей надання допомоги людям з обмеженими можливостями, людям похилого віку.