Хвороба Альцгеймера небезпечна тим, що повністю руйнує особистість людини. Вона робить його абсолютно несамостійним і потенційно небезпечним для себе і близьких. Тому, дуже важливо вчасно помітити перші ознаки недуги, і забезпечити належний догляд, який сповільнить перебіг хвороби.

Як розвивається хвороба Альцгеймера

Головна ознака недуги – втрата короткочасної пам’яті. Хворий може відмінно пам’ятати, що відбувалося з ним 20 років тому, але забути, що їв на вечерю. Не може підібрати слова, втрачається навіть в знайомій обстановці. Наприклад, якщо ваша бабуся підійшла до плити і в розгубленості стоїть, не знаючи, як його ввімкнути – швидше за все, у неї розвивається хвороба Альцгеймера.

Ще одним явною ознакою хвороби є нездатність орієнтуватися в просторі. Саме хворі хворобою Альцгеймера часто забувають адреса, губляться на вулиці або у власному дворі. Вони можуть почати бродяжити, страждати від зорових і слухових галюцинацій.

Далі хвороба прогресує дуже швидко. У людини порушується мова, він забуває про їжу, гігієну, не контролює фізіологічні відправлення. Через деякий час настає повна деградація, спостерігати яку близьким людям вкрай важко.

Правила догляду за хворими на хворобу Альцгеймера в домашніх умовах

Згодом хворий стає небезпечний для самого себе і тих, хто з ним проживає. Його неусвідомлені дії можуть привести до вибуху або пожежі побутового газу. Він може агресивно реагувати на близьких, особливо в період галюцинацій, нанести каліцтва собі або родичам. Щоб подібного не сталося, організуйте правильний догляд і безпечне середовище в будинку:

  1. Усуньте дратівливі чинники: шум, гучні звуки, скандали. Все це може налякати хворого або спровокувати його на агресію.
  2. По можливості, обмежте контакт хворого з маленькими дітьми, щоб уникнути травм у обох.
  3. Обладнайте двері і вікна спеціальними замками, щоб хворий не зміг відкрити їх самостійно.
  4. Вимикайте газ і електрику, перекривайте воду, коли йдете і залишаєте хворого одного.
  5. Обмежте доступ до колючо-ріжучих предметів.

Часто розмовляйте з хворим спокійним, м’яким голосом. Обов’язково підтримуйте розпорядок дня – це допоможе знизити рівень тривожності у пацієнта, сповільнить перебіг хвороби. Покладіть в усі кишені записки з адресою та контактами родичів на випадок, якщо людина загубиться. І зберігайте витримку і спокій, адже догляд за хворим з хворобою Альцгеймера потребують від вас багато душевних і фізичних сил.

Професійний догляд за хворим хворобою Альцгеймера

Наслідки хвороби можна мінімізувати, якщо помістити пацієнта в спеціалізований пансіонат, де йому буде забезпечений:

  • цілодобовий нагляд;
  • допомога лікарів і психологів;
  • догляд професійних доглядальниць;
  • безпечний і комфортний побут.

У пансіонаті є всі умови для хворих на хворобу Альцгеймера. Їм організований правильний розпорядок дня, у пацієнтів підтримується інтерес до повсякденних занять, вони забезпечені збалансованим харчуванням. Робота з лікарями і психологами, вірно організоване дозвілля уповільнюють симптоматику хвороби, і хворий проживає залишок життя в спокої, оточений турботою і увагою. Рішення про переїзд в пансіонат найбільш гуманне і доцільне при хворобі Альцгеймера, і дасть можливість всій родині жити нормальним життям, без стресів і негараздів.

One Comment

  1. Часто наші заходи недостатньо сплановані і організовані, тому коли ми маємо справу зі складною ситуацією, ми реагуємо неналежним чином. Ми хочемо вирішити цю проблему будь-якою ціною. Тим часом, догляд за особами з деменцією вимагає, щоб у нас було все добре обдумано. Це особливо стосується процесу догляду. Ми повинні виконувати дії один за одним, у встановленому порядку, швидко і якісно. Людей із деменцією заспокоює повторюваність, чітка і зрозуміла послідовність. Для непідготовленого опікуна турбота про людину з деменцією є величезним стресом, дуже складною ситуацією. Тим часом підопічний також відчуває величезний стрес. З деменцією він вже не в змозі піти до друга, щоб «поговорити», він навіть не може чітко повідомити, що з ним сталося щось погане. Психолог йому не допоможе, його не вилікує психіатр. Людина з деменцією є один на один зі своєю хворобою, з тим, що з ним відбувається, зі світом, якого він не розуміє і з реальністю, яка просто лякає його.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *