Перелом шийки стегна: яке лікування вибрати?

Вивчаємо, які чинники варто враховувати при виборі лікування і в чому перевага протезування перед традиційним остеосинтезом.

Догляд за лежачим хворим в Києві

Перелом шийки стегна вважається «віковою» травмою. 90% пацієнтів з подібним діагнозом – люди старше 60 років, причому жінки частіше схильні до травмування, ніж чоловіки. Це обумовлено тим, що з роками кістки літніх людей стають крихкими і ламкими, а менопауза у жінок сприяє загостренню остеопорозу – витонченню кісткової тканини.

Особливості лікування перелому шийки стегна в різному віці

Лікується перелом консервативним або оперативним методом. Раціональність того або іншого способу визначають лікар і пацієнт спільно, виходячи з серйозності травми і віку хворого. Одним з найпоширеніших способів лікування є остеосинтез – оперативне відновлення роздробленої кістки за допомогою гвинтів, штифтів і пластин. Скріплена кістка регенерує і відновлює цілісність, і через деякий час металеву конструкцію видаляють повторною операцією. Іноді її залишають в тілі пацієнта, якщо в цьому виникає необхідність.

Однак, у випадку з літньою людиною, остеосинтез може бути протипоказаний. Справа в тому, що стегнова кістка після 60 років практично втрачає здатність до регенераціі. Скрепленная штучно, вона може зростатися дуже довго, а весь цей час пацієнт залишається нерухомий. Ускладнення від вимушеної нерухомості можуть завдати непоправної шкоди, призвести до інвалідності і навіть смерті.

Це справедливо і для хворих молодого і середнього віку. Здорова стегнова кістка міцна, і зламати її дуже складно. Якщо це сталося, то, можливо, є проблеми зі здоров’ям: дисплазія суглобів або інші захворювання, які призвели до ламкості кісток. В такому випадку остеосинтез може і нашкодити, тому що при довгій нерухомості ці проблеми лише посиляться.

Перелом шийки стегна зі зміщенням в будь-якому віці лікується ендопротезуванням. Зсув викликає порушення кровообігу в кістках, вони втрачають здатність до регенерації, і лікування консервативним методом або остеосинтезом стає безперспективним.

Ендопротезування – швидкий і ефективний спосіб вилікувати перелом шийки стегна

Ендопротезування – заміна пошкодженого суглоба на протез з металу, кераміки або особливо міцної пластмаси. Протез фіксуються до кістки за допомогою цементу з акрилової смоли і сплаву титану, кобальту або хрому. Він відмінно приживається, відрізняється високою міцністю. Служить штучний суглоб 15-30 років і ніяк не турбує пацієнта.

Метод досить радикальний, проте у всьому світі він визнаний найефективнішим і оптимальним способом лікування перелому, оскільки:

  • дозволяє повністю відновити функцію стегнової кістки в короткий термін;
  • допускає ранню вертикалізацію;
  • істотно зменшує ризик тромбоемболічних і гіпостатичних ускладнень.

Даний метод економічний, адже він виключає ризик повторної операції. При остеосинтезі існує ймовірність того, що кістки не зростуться і все одно буде потрібна заміна сустава.В цьому випадку паціент оплатить 3 операції замість однієї: скріплення кістки, зняття металоконструкції і заміну суглоба. При ендопротезуванні ж проводиться тільки одна операція і істотно скорочується реабілітаційний термін.

Основні переваги ендопротезування

Метод вважається ідеальним для лікування перелому шийки стегна у пацієнтів в віці. Він дозволяє уникнути серйозних ускладнень, а також:

  • відрізняється низьким больовим післяопераційним синдромом;
  • значно скорочує термін перебування пацієнта в стаціонарі;
  • дозволяє повністю відновити рухову активність через 2-3 місяці після протезування (при остеосинтезі літня людина може залишатися нерухомою 6 і більше місяців).

Ендопротезування дає можливість провести хірургічне лікування, не зачіпаючи навколобедренні м’язи і мінімально пошкодивши м’які ткані. Завдяки цьому протез легко приживається, а шви після операції заживають швидко і без ускладнень.

Підготовка до заміни суглоба: що необхідно зробити перед операцією?

Перед ендопротезуванням хворий повинен пройти ретельне обстеження. Необхідно виключити наявність вірусної або бактеріальної інфекції в організмі, тому що протез не володіє імунітетом проти хвороб. Для цього пацієнтові видається направлення на лабораторний аналіз, і вже на підставі його результатів хірург приймає рішення про операцію.

У разі навіть одного позитивного показника хворому призначають антибіотико – або противірусну терапію та повторне дослідження. При негативних результатах – негайно визначають в стаціонар і починають готувати до операції. Безпосередньо перед протезуванням ще раз проводять загальне дослідження організму. І тільки після того, як лікар остаточно переконаеться в відсутності запалення, він приступає до операції.

Догляд за людьми після перелому шийки стегна в пансіонатах “Єлегія” в Києві.

2 Comments

  1. Хирургическое вмешательство позволяет сохранить подвижность нижней конечности и предотвратить инвалидизацию больного. Современная медицина предлагает эндопротезирование тазобедренного сустава, что значительно улучшает жизнь пациенту, который сможет вести активный образ жизни и даже не прекращать трудовую деятельность.

  2. Більшість постраждалих в процесі реабілітації повинні були використовувати засоби пересування, до яких вони до перелому шийки стегна не вдавалися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *