Відновлення після травм і переломів в пансіонаті “Пори Року”

Восени, і особливо взимку, в наших широтах часті дощі, снігопади. Зі зниженням температури з’являється ожеледь, дороги стають слизькими, що створює істотні труднощі при ходьбі. Тому в цю пору року різко зростає ризик травм і переломів різних відділів опорно-рухового апарату.

Найчастіше травмуються кінцівки. Найбільш поширені травми і переломи в області зап’ястя, гомілковостопного і колінного суглоба. У літніх людей знижується щільність кісткової тканини, що призводить до переломів кісток навіть при невеликих ударах, падіннях. Особливо небезпечні пошкодження хребта і перелом в області шийки стегна. Такі травми можуть не тільки надовго вивести зі звичного способу життя, а й привести до важкої інвалідності.

Будь-які травми супроводжуються різким болем, порушенням рухливості, що обмежує працездатність травмованої людини, що вимагає допомоги близьких при виконанні ним найпростіших побутових дій. В результаті травм доведеться на час забути про роботу і інші обов’язки, зосередивши всю свою увагу на стані здоров’я.

Відновлення після перенесеної травми проходить тривалий час, займаючи кілька місяців. Спочатку на кілька тижнів пошкоджена кінцівка повністю знерухомлюється за допомогою гіпсової пов’язки. Після зняття гіпсу поступово відновлюються атрофовані м’язи, знижується набряклість і відновлюється рухливість в суглобах.

Будь-яка травма або перелом вносить виражений дискомфорт в життя людини, викликаний порушенням рухової функції, та вимагає довготривалого лікування і подальшого відновлення.

Реабілітація після переломів має першорядне значення, так як від правильності зрощення кістки залежить подальша якість життя потерпілого. Тривале обмеження рухливості призводить до розвитку посттравматичних ускладнень. Такими ускладненнями може бути зниження тонусу м’язів і зменшення обсягу рухів в результаті атрофії м’язової тканини, зниження периферичної чутливості, формування контрактур, що обмежують їх рухливість. Після зняття гіпсу або іншої фіксуючої пов’язки проводяться функціональні відновлювальні заходи для профілактики посттравматичних ускладнень.

Головне завдання реабілітації після травм – повне відновлення порушених функцій і рівня здоров’я. Для ефективного відновлення потрібен своєчасний системний і комплексний підхід. Залежно від виду травми реабілітація включає в себе лікувальну фізкультуру, спеціальні комплекси лікувальної гімнастики, фізіотерапевтичні процедури і масаж. Коли мова йде про відновлення після травми або перелому, не варто займатися самолікуванням або слідувати порадам знайомих. Кожен метод лікування повинен бути підібраний кваліфікованим фахівцем, що враховує всі індивідуальні особливості травми. Тільки в такому випадку подальше відновлення після травм і переломів матиме позитивний результат. Всі методи, що застосовуються в програмі посттравматичної реабілітації, сприяють швидкому та ефективному відновленню, максимально знижують ризик ускладнень.

«Пори Року» – відповіднийпансіонат для реабілітації після травм. Тут є все, що необхідно для максимального відновлення функцій постраждалих кінцівок. Сучасні методики лікування і обладнання для проведення реабілітації, а також робота персоналу пансіонату направлена ​​на те, щоб відновлення здоров’я проходило найбільш успішно.