ВИБІР правильного будинку престарілих є складним завданням. І великі шанси, що ви коли-небудь зіткнетеся з цим рішенням для себе або близької людини.

Очевидно, що ви не можете просто покладатися на рекламні брошури, щоб прийняти це рішення. Ви можете знайти можливі об’єкти, скориставшись пошуком по рейтингу найкращих будинків престарілих в Україні.

Коли ви будете готові приїхати особисто, зверніться до адміністраторів, співробітників за відповідями на ключові питання.

На що звернути увагу перед відвідуванням:

Де знаходиться? Тривалі поїздки вплинуть на відвідування і додадуть бар’єри у відносинах з друзями і членами сім’ї. Чим ближче будинок престарілих, тим частіше родичі будуть відвідувати людину і стежити за доглядом.

На що звернути увагу при відвідуванні:

Яка плинність кадрів? Стабільний штат – хороший знак. Крім того, постійне призначення – коли одні і ті ж вихователі призначаються одним і тим же жителям на щоденній основі – є «критично важливим». Таким чином, співробітники дійсно знають жителів, передбачають їх потреби і можуть розпізнавати і вирішувати проблеми на ранніх етапах.

Як довго медсестри і помічники проводять з жителями кожен день? Це важливий момент для забезпечення найкращого догляду за вашим літнім родичем або близькою людиною.

Які послуги ви пропонуєте? Якщо ви проходите реабілітацію після перелому стегна, вам буде потрібен більш високий рівень догляду, ніж можуть запропонувати деякі будинки престарілих.

Як ви запобігаєте появі пролежнів? Якщо хтось “прив’язаний” до ліжка або не дуже рухливий, його потрібно переміщати кожні дві години, щоб уникнути розвитку пролежнів. На додаток до протоколів обслуговування, запитайте про обладнання на місці, такому як спеціальні матраци, які можуть зменшити точки тиску.

Чи надаєте ви особливий догляд людям з деменцією? Турбота про пам’ять означає набагато більше, ніж просто замкнений блок, щоб не дати жителям “тинятися”. Особи, які здійснюють догляд, повинні проходити спеціальну підготовку по догляду за деменцією.

Чи доступний надійний транспорт? Іноді будинки престарілих надають транспорт тільки для певних медичних прийомів – і вони не надають транспорт для соціальних цілей. “Чи є персонал, щоб допомогти жителям дістатися до п’єси внучки?”

Чи можуть мешканці проводити час на свіжому повітрі? Привабливі двори іноді є першим, що відвідувачі помічають. Але як часто жителі, особливо ті, у кого проблеми з мобільністю, можуть виходити на вулицю? Чи допомагає в цьому персонал?

Запитайте дієтологів:

Яку їжу ви подаєте? Жителі повністю покладаються на будинок престарілих для задоволення своїх потреб в харчуванні. Здорова, смачна їжа покращує якість життя кожного.

Як ви задовольняєте індивідуальні переваги в їжі? Люди в будинках для людей похилого віку все ще хочуть насолоджуватися їжею, яка нагадує про сімейні традиції і смаки, які вони набули за своє життя.