В реаліях сучасного життя не кожній людині досить просто знайти час та можливості на догляд за родичамипохилого віку. Безумовно, людям необхідно працювати, забезпечувати сім’ї, але й залишити старих один на один зі старістю теж не можна. У Європі багато людей похилого віку можуть дозволити собі подорожі. Але наші бабусі і дідусі часто проводять старість в рідних просторах.

Державні будинки престарілих \ геріатричні пансіонати в Київській області

Державний будинок для престарілихВ Україні на законодавчому рівні було створено територіальні центри соціального обслуговування. Територіальні центри створені в районах та містах обласного значення, при яких створюють стаціонарні відділення – геріатричні пансіонати для проживання одиноких людей, які потребують постійного стороннього догляду. Близько 90% клієнтів – самотні люди, у яких не залишилося близьких родичів. (Фото: http://boyarka-inform.com/2094-gdna-starst-pochatok-shlyahu.html)

В Київській області функціонують державні інтернати з геріатричними відділеннями, геріатричні пансіонати з психоневрологічними відділеннями та будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів https://koda.gov.ua/oblderzhadministratsija/struktura/strukturni-pidrozdili-oda/departament-socialnogo-zakhistu-nas/budinki-internati-oblasnoi-komunal/ .

Вони відносяться до стаціонарних соціально-медичних установ загального типу для постійного проживання громадян з психоневрологічними захворюваннями, забезпечують умови проживання особам похилого віку та інвалідам, які потребують постійного стороннього догляду, соціально-побутового та медичного обслуговування.

Основні завдання державних будинків престарілих – посилення соціального захисту пенсіонерів та інвалідів, надання побутової, медико-соціальної допомоги пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам.

Недоліки державних будинків престарілих (не всіх)

 • Недостатнє опалення приміщень;
 • Недоглянуті одяг та постільна білизна. Навіть коли все необхідне є в закладі, але персонал утримує це на складах.
 • У психоневрологічних інтернатах іноді спостерігаються випадки приниження підопічних і випадки травмування;
 • Формальне проведення медичних оглядів;
 • Порушення дотримання санітарно-гігієнічних норм

На роботу в державні геріатричні пансіонати ідуть місцеві мешканці без спеціалізованої освіти і навичок. Але і їх не вистачає на повноцінний догляд за людьми похилого віку. У деяких пансіонатах за штатним розписом на 1 санітарку – 30 пенсіонерів. Харчування – одноманітне. Тут не можуть годувати пенсіонерів чимось іншим, що не входить в розрахунок норм, встановлених Кабміном. Це стосується і закупівель одягу, господарських і побутових товарів.

Покращенням умов проживання у державних домах для престарілих в основному займаються благодійники та волонтери, але багато що залежить від адміністрації пансіонатів. Благодійники в одному з таких відремонтували ліфт, але за два роки, як повідомили його жителі, ним ніхто не скористався.

Приватні будинки для престарілих

Безумовно, хочеться щоб люди в поважному віці отримували достатній обсяг уваги від дітей, онуків, але ж у кожного є робота, сім’ї, другорядні проблеми. Все це не дозволяє приділити достатньо часу для людей похилого віку.

Людині часом необхідно не так багато – одяг, їжа, медикаменти, телевізор, книга, добродушне ставлення і якийсь час на спільне дозвілля. Все це надається спеціалізованими пансіонатами для літніх людей та інвалідів.

Умови проживання в приватних пансіонатах для престарілих людей

У спеціалізованих будинках для людей похилого віку надаються максимально комфортні і адаптовані умови для людей у ​​віці, інвалідів, хворих після проведення операцій. Професійними медсестрами, докторами, помічниками забезпечується грамотний догляд. Територія зазвичай обладнана поручнями, пандусами та іншими інструментами для полегшення переміщення.

Облаштування кімнат передбачає спеціалізовані ліжка, протипролежневі матраци. Стильний сучасний ремонт створює максимально затишну та комфортну атмосферу. Недалеко від пансіонатів розташовані місця для прогулянок, куди можна відправитися самостійно або в супроводі помічника.

Переваги пансіонатів для престарілих

У будинках для людей похилого віку надається перелік послуг, що забезпечують їм комфортне життя:

 • комфортабельні номери на 1-4 чоловік;
 • щоденне проведення вологого прибирання;
 • збалансоване харчування, підбір дієти;
 • зміна постільної білизни;
 • дотримання рекомендацій лікаря;
 • проведення медичних процедур;
 • виклик швидкої допомоги, психолога;
 • послуги доглядальниці;
 • проведення свят.

У приватних пансіонатах надаються всі необхідні для людини похилого віку умови, а також можливість відчути себе молодше. Гості будинку для літніх зможуть спілкуватися з ровесниками, проводити час за іграми, прогулянками, читанням книг, в суспільстві. Команда інтернату дбає про те, щоб переїзд сприймався максимально безболісно. Найчастіше нові постояльці швидко знаходять спільну мову з мешканцями, добродушним, чемним персоналом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *