Кожен стає забудькуватим час від часу. Але коли звичайна помилка пам’яті вказує на щось більш серйозне? Втрата пам’яті при деменції відрізняється від «нормальної» забудькуватості.

Приклад «нормальної» забудькуватості – забути, де поклали ключі від машини, в той час як слабоумство – забути те, для чого використовуються ключі.

Ранні ознаки слабоумства

Однією з найбільш поширених ранніх ознак деменції може бути втрата пам’яті, але симптоми можуть бути як явні, так і ледь помітні. Інші ознаки деменції можуть включати в себе:

  • Втрата здатності ходити по магазинам, займатися садівництвом або займатися особистою гігієною.
  • Зниження концентрації.
  • Зміни особистості або поведінки.
  • Бажання бути на самоті.

Це лише деякі з можливих «ранніх» індикаторів деменції.

Пам’ятайте: тільки ваш лікар зможе правильно діагностувати деменцію.

В даний час немає ліків від деменції. Початок неврологічного захворювання не можна зупинити або повернути попередній стан. Протягом багатьох років дослідники по всьому світу вивчали способи лікування деменції. Поки ми чекаємо цього історичного моменту, рання діагностика деменції може допомогти вам спланувати майбутнє.

Деменція у осіб молодого і середнього віку

Термін «Деменція у осіб молодого і середнього віку» описує деменцію, котра діагностуються у людей у ​​віці до 65 років. Але набагато більше людей мають діагноз деменції після 65 років.

Незалежно від того, скільки вам років, важливо знати, що втрата пам’яті і слабоумство не є нормальною частиною старіння.

Отже, хто може допомогти?

Проживання з деменцією в будинках для престарілих

Багато будинків для престарілих пропонують повну підтримку людям, які живуть з деменцією. Деякі з цих будинків для людей похилого віку мають окремі секції для хворих на слабоумство.

Чим допоможе дім престарілих?

У будинку для літніх людей допоможуть з прийомом їжі, проконтролюють прийом ліків. Допоможуть з гігієною: купання, миття волосся, стрижка, манікюр. Супроводжуватимуть на прогулянці по території пансіонату. Забезпечать огляд терапевтом раз на тиждень.